top of page
Bez nazwy-2.png
Bez nazwy-2.png
bezmiesny.png

Odważ się być 

POZNAJ BEZBŁĘDNE OSOBY I ODDAJ SWÓJ GŁOS!

TRÓJKA Z NICH ZGARNIE ZAPAS BEZMIĘSNEGO NA ROK ORAZ PO 1000 PLN NA SWÓJ BEZINTERESOWNY PROJEKT! 

3.png

BEZBŁĘDNA

Bez nazwy-2.png
Bez nazwy-2.png

BEZMIĘSNY TO 100% ROŚLINNY START-UP TWORZĄCY ALTERNATYWY DLA MIĘSA. 

NASZE PRODUKTY SMAKUJĄ, WYGLĄDAJĄ I ZACHOWUJĄ SIĘ W KUCHNI JAK MIĘSO

(MOŻNA JE SMAŻYĆ, GRILLOWAĆ, PIEC, MROZIĆ ORAZ SPOŻYWAĆ NA SUROWO),

ALE POWSTAJĄ BEZ SKŁADNIKÓW ODZWIERZĘCYCH. 

OD ZAWSZE WALCZYMY O PRAWA ZWIERZĄT I LEPSZE JUTRO DLA NASZEJ PLANETY.

A TERAZ W TYCH DZIAŁANIACH CHCEMY WESPRZEĆ WŁAŚNIE CIEBIE! 

2.png

KIM JESTEŚMY?

8.png

POZNAJ NASZYCH ZWYCIĘZCÓW!

HANIA

WEGANKA OD PONAD 20 LAT. ZNANA W SZCZECIŃSKIM ŚRODOWISKU Z GOTOWANIA NAJPYSZNIEJSZYCH WEGAŃSKICH POTRAW NA KONCERTY DLA ZESPOŁÓW ORAZ DLA PRZYBYŁEJ PUBLIKI. NIE RAZ UDOWODNIŁA SWÓJ KUNSZT KULINARNY ROBIĄC Z NAJPROSTSZYCH POTRAW - PRAWDZIWE ARCYDZIEŁA. AKTYWNIE TWORZY OFERTĘ NOWEGO MUZYCZNO-SPOŁECZNEGO KLUBU W SZCZECINIE - KRZYWY GRYF. ORGANIZUJE KONCERTY ZESPOŁÓW PROMUJĄCYCH WEGANIZM, EKOLOGIĘ I ZDROWY STYL ŻYCIA. OD PONAD 20 LAT AKTYWNIE WSPIERA AKCJĘ JEDZENIE ZAMIAST BOMB, NA KTÓREJ CO TYDZIEŃ (W OKRESIE OD JESIENI DO WIOSNY) ROZDAJE WEGAŃSKIE JEDZENIE NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM W PRZEJŚCIU PODZIEMNYM. JEST SAMODZIELNĄ MATKĄ 3 KOTÓW (ŚLICZNY, AGATA, FIFI) Z RÓŻNYMI DOLEGLIWOŚCIAMI ZDROWOTNYMI.

MACIEJ

MACIEJ WSPIERA BIORÓŻNORODNOŚĆ W PRZESTRZENIACH MIEJSKICH, GDYŻ TO WŁAŚNIE W MIASTACH TWORZĄ SIĘ REFUGIA DLA WIELU GATUNKÓW ROŚLIN, ZWIERZĄT I GRZYBÓW. STARA SIĘ JĄ REALIZOWAĆ GŁÓWNIE POPRZEZ EDUKACJĘ EKOLOGICZNĄ. PROWADZI WIELE WŁASNYCH WARSZTATÓW, KTÓRE PORUSZAJĄ TEMATYKĘ DZIKIEJ KUCHNI, ZIOŁOLECZNICTWA, ELEMENTÓW EKOLOGII ORAZ OGRODNICTWA PERMAKULTUROWEGO. WIERZY, ŻE EDUKACJA JEST KLUCZEM DO WSPIERANIA NASZEJ PLANETY, GDYŻ LUDZIOM ZNACZNIE ŁATWIEJ TROSZCZYĆ SIĘ O TO, CO JEST IM ZNANE. SWOJĄ EKOLOGICZNĄ WIEDZĄ DZIELI SIĘ ZE SŁUCHACZAMI AKADEMICKIEGO RADIA LUZ - PODCZAS POPULARNONAUKOWEJ AUDYCJI "NA SYNAPSACH". PORUSZA TAM TEMATY DOTYCZĄCE OBECNEGO STANU DEGRADACJI ŚRODOWISKA I JEGO KONSEKWENCJI W NASZYM PRZYSZŁYM, NIEPEWNYM JUŻ ŻYCIU. JAK SAM MÓWI „OD 6 LAT JESTEM WEGE I ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ, ŻE JEDYNYM SPOSOBEM, ABY PRZEKONAĆ KOGOŚ DO ZMIANY NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH JEST POCZĘSTOWANIE TAKIEJ OSOBY WEGE JEDZENIEM”.

MAGDALENA

MAGDALENA PROWADZI FANPAGE "GRAŻYNA NA ROŚLINACH". JEST WSPANIAŁOMYŚLNĄ OSOBĄ, PEŁNĄ EMPATII, KTÓRĄ WYKORZYSTUJE W PRACY Z LUDŹMI, POPRAWIAJĄC ICH ZDROWIE I SAMOPOCZUCIE. Z WYKSZTAŁCENIA JEST DIETETYCZKĄ I FIZJOTERAPEUTKĄ. PATRZĄC NA CZŁOWIEKA CAŁOŚCIOWO, UZDRAWIA, RÓWNIEŻ POPRZEZ DIETĘ ROŚLINNĄ. WIELE RAZY POMAGAŁA TWORZĄC ZBIÓRKI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH. 4 MIESIĄCE SPĘDZIŁA W ETIOPII, GDZIE POMAGAŁA DZIECIOM NARAŻONYM NA UBÓSTWO I  CHOROBY. MARZY O TYM, BY OTWORZYĆ CATERING ROŚLINNY, DZIELĄC SIĘ JEDZENIEM Z POTRZEBUJĄCYMI.

IMG_20211118_004021.jpg

WIKTORIA

WEGETARIANKA OD 3 LAT. ARTYSTKĄ - MALARKA DZIAŁAJĄCA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ. W SWOJEJ SZTUCE ODNOSI SIĘ MIĘDZY INNYMI DO TEMATU WYKORZYSTYWANIA ZWIERZĄT. PRAGNIE, BY LUDZIE ZACZĘLI DARZYĆ JE SZACUNKIEM, PONIEWAŻ KAŻDE STWORZENIE ŻYJE, CZUJE I MYŚLI. TWORZY OBRAZY UJAWNIAJĄCE PRAWDĘ O PRZEMYŚLE MIĘSNYM, UŻYWA METAFOR DAJĄC ODBIORCY MOŻLIWOŚĆ INTERPRETACJI SWOICH DZIEŁ. W MIEŚCIE ROZWIESZA PLAKATY Z ZACHĘCAJĄCYMI DO WEGE STYLU ŻYCIA HASŁAMI. WYKONUJE TEŻ PŁASKORZEŹBY I GRAFIKI. POPRZEZ SWOJE PROJEKTY STARA SIĘ POKAZAĆ LUDZIOM, ŻE WSZYSTKIE STWORZENIA SĄ RÓWNE, KAŻDE ZASŁUGUJE NA ŻYCIE A NASZE CIAŁA I PLANETA NAM ZA TO PODZIĘKUJĄ.

Image by Freysteinn G. Jonsson

ANA

OD 21 LAT GRA W SCRABBLE I JEŹDZI NA TURNIEJE PO CAŁEJ POLSCE. OD 14 LAT JEST WEGANKĄ. OD 10 LAT ORGANIZUJE TURNIEJE. ZAWSZE PROSIŁA ORGANIZATORÓW TURNIEJÓW O WEGAŃSKIE POSIŁKI, WEGAŃSKIE PRZEKĄSKI. DOROBIŁA SIĘ OPINII BEZKOMPROMISOWEJ, BEZWZGLĘDNEJ, BEZMIĘSNEJ I BEZJAJECZNEJ WYDRY. NA TURNIEJACH W JEJ MIEŚCIE - W KOŁOBRZEGU ZAWSZE JEST WEGAŃSKIE JEDZENIE - CIASTKA, PIEROGI, MLEKO ROŚLINNE DO KAWY. PRZEZ JEJ BEZSPRZECZNIE WYJĄTKOWY UPÓR, OBECNIE NA WIĘKSZOŚCI TURNIEJÓW W SCRABBLE JEST COŚ WEGAŃSKIEGO DO JEDZENIA, NIE TYLKO W KOŁOBRZEGU. PROWADZI TEŻ STRONĘ NA FB WEGANIZM W KOŁOBRZEGU, POMOCNĄ MIESZKAŃCOM I TURYSTOM.

KASIA I PAWEŁ

KASIA I PAWEŁ WRAZ ZE SWOIMI DZIEĆMI TO WEGANIE

I PROZWIERZĘCY AKTYWIŚCI. PRZEZ WIELE LAT PROWADZILI WEGAŃSKI ŻŁOBEK „PRZYJACIELE ŚWINKI". DAJĄ SCHRONIENIE I OPIEKĘ URATOWANYM ZWIERZĘTOM. PRZEZ WIELE LAT OPIEKUJĄ SIĘ ZNANĄ NA URSYNOWIE ŚWINKĄ LILY URATOWANĄ Z HODOWLI ORAZ GROMADĄ INNYCH URATOWANYCH ZWIERZĄT. KURY, KACZKI Z FERM, PAPUGI Z PAPUGARNI, KRÓLIKI Z LABORATORIUM I WIELE INNYCH. OBECNIE SĄ W TRAKCIE PRZEPROWADZKI I PLANUJĄ OTWORZYĆ „AZYL ŚWINKI LILY” DLA ZWIERZĄT HODOWLANYCH. 

lily archiwum.jpg
lily żłobek.png
2.png
kramer ada 2.jpg

ADA

JEDYNA W POLSCE OSOBĄ POSIADAJĄCĄ MIĘDZYNARODOWE UPRAWNIENIA INSTRUKTORSKIE Z REANIMACJI MAŁYCH ZWIERZĄT (RECOVER). PROWADZI SZKOLENIA PRO BONO Z PIERWSZEJ POMOCY I REANIMACJI MAŁYCH ZWIERZĄT DLA GRUP POSZUKIWAWCZYCH PRACUJĄCYCH Z PSAMI I STRAŻY POŻARNEJ, ŻEBY REWELACYJNI STRAŻACY I STRAŻACZKI MOGLI PROFESJONALNIE UDZIELAĆ POMOCY ZWIERZAKOM. 

ANNA

AKTYWISTKA ANONYMOUS FOR THE VOICELESS. JEST W PEŁNI ODDANA AKTYWIZMOWI PROZWIERZĘCEMU, DLA NIEJ SŁOWA "NIE MAM CZASU" CZY "NIE CHCE MI SIĘ" W TYM ZAKRESIE NIE ISTNIEJĄ. KIERUJE OD 4 LAT WROCŁAWSKIM ODDZIAŁEM TEJ ORGANIZACJI, OPRÓCZ TEGO ORGANIZOWAŁA WIELE WYDARZEŃ PROZWIERZĘCYCH, TAKICH JAK NP. DZIEŃ WSZYSTKICH ZJEDZONYCH, CZY PROTEST POD CYRKIEM ZE ZWIERZĘTAMI. AKTYWNIE WSPIERA SCHRONISKO DLA KONI "TARA", A SAMA MA TRZY PSY, DWA KOTY I DWA KOGUTY URATOWANE Z WORKA, W KTÓRYM MIAŁY SIĘ UDUSIĆ - GRACJANA I ONUFREGO. JEST RÓWNIEŻ AUTORKĄ KSIĄŻECZKI DLA DZIECI O GRACJANIE I ONUFRYM.

257742827_1004099526805863_1105388634890255401_n.jpg
258405363_842553676423190_8520373358526438179_n.jpg
boczek_edited.png
PATRONAT:
ROSLINNIEJEMY_2a_black.png
49444696_2021456618151631_8719174684832169984_n.png
3B9A8056.jpg

AGNIESZKA

WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD WALKI MIESZKAŃCÓW GLIWIC O UCHRONIENIE ZIELONEGO TERENU WILCZYCH DOŁÓW PRZED WYBETONOWANIEM. TO BYŁ PUNKT KULMINACYJNY, W KTÓRYM AGNIESZKA STWIERDZIŁA, ŻE MUSI POWIEDZIEĆ, CO MYŚLI O TYM JAK NISZCZONA JEST PRZYRODA, JAK EKSPLOATOWANE SĄ ZWIERZĘTA, A NADMIERNA KONSUMPCJA TWORZY TONY ODPADÓW. ZAŁOŻYŁA PODCAST SZCZYPTA ZIELENI I STOPNIOWO GO ROZWIJA, POZNAJE MEGA CIEKAWYCH LUDZI, KTÓRZY NA CODZIEŃ WALCZĄ O LEPSZY ŚWIAT EDUKUJĄC, SPRZĄTAJĄC NA WŁASNĄ RĘKĘ ŚMIECI, TWORZĄC WŁASNE ROZWIĄZANIA, KTÓRE MAJĄ POMÓC W LEPSZYM GOSPODAROWANIU ZASOBAMI.

logo.jpg
bottom of page